Wybór języka:
24.08.2018 - by Marta

Metal w aranżacji wnętrz. Srebro kontra złoto!

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono fanów. Występują jako dodatki - uchwyty, nóżki, dekoracje, ale także - coraz częściej - jako dominujące elementy mebli na przykład fronty i blaty...

Metale wprowadzają do aranżacji niepowtarzalny szyk i wytworność. Doskonale sprawdzają się nie tylko we wnętrzach utrzymanych w chłodnym stylu industrialnym, czy przełnym przepychu klimacie glamour. Coraz częściej wykorzystywane są również w aranżacjach niezwykle przytulnych, kameralnych i nastrojowych. 

Srebrzysta stal

Paleta dekorów inspirowanych surową stalą i aluminium, to doskonałe rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w chłodnym minimalistycznym albo loftowym stylu. Zastosowane w kuchni blaty robocze w dekorach imitujących stal nie będą tylko skromnym dodatkiem. Z pewnością wysuną się na pierwszy plan i nadadzą ton całej aranżacji. 

Blask złota

Równie supermodne są dekory utrzymane w ciepłych barwach złota, miedzi i mosiądzu. W stylizacjach retro oraz eklektycznych sprawdzą się dekory w ciepłych, ciemnych brązach przypominających skorodowany, stary metal. Meble nimi wykończone wyglądają wówczas wyjątkowo szlachetnie i nobliwie. Ponadto doskonale skomponują się z miedzianymi i mosiężnymi dodatkami, a także wszelkimi elementami wykonanymi z naturalnego drewna. 

Wybór pomiędzy złotem, a srebrem to kwestia bardzo osobista i indywidualna. Jedno jest jednak pewne, oba rozwiązania zapewnią wnętrzom niepowtarzalny blask i nadadzą mu ciekawy charakter. 

(Marta)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)