Wybór języka:
15.08.2018

Zbliża się szkoła! Tak urządzisz wygodne miejsce do odrabiania lekcji.

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał się elementem dekoracyjnym wnętrza. Przyda się do tego solidny blat w modnym dekorze.

Biurko to jeden z podstawowych mebli w pokoju ucznia, jednak wiele dzieci lubi odrabiać lekcje w innych pomieszczeniach domu - na kuchennej wyspie, przy stole w jadalni. Tam, gdzie blisko są rodzice i mogą w każdej chwili pomóc, jeśli pojawi się problem z domowym zadaniem. Dlatego, oprócz wygodnych mebli w pokoju dziecka, warto zapewnić mu również przestrzeń do nauki w innych częściach domu. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jak zaaranżować taki kącik we wnętrzu w praktycznie każdym stylu.

Tu rządzi minimalizm

Nowoczesne aranżacje rządzą się swoimi prawami. Nie ma tu miejsca na zbędne dekoracje, kolorystyka wnętrza jest stonowana, panuje porządek i elegancka prostota. Kącik do nauki w nowoczesnym mieszkaniu powinien więc być kwintesencją ładu i perfekcyjnej organizacji. Dlatego doskonale sprawdzi się tutaj blat z rysunkiem drewna, np. w lekkich odcieniach szarości. Taka kolorystyka doskonale pasuje do minimalistycznych wnętrz, gdzie każdy detal ma znaczenie. Krzesło z tworzywa sztucznego i stylowe akcesoria biurowe dopełnią całości aranżacji.

W nordyckim klimacie

Skandynawski styl bez wątpienia podbił serca Polaków. To dzięki niemu biel stała się bardziej przyjazna i śmielej stosujemy ją we własnych domach. Przestrzeń do nauki zaaranżowana we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim powinna być jasna (najlepiej, jeśli znajdziemy dla niego miejsce w pobliżu okna), zaś na blacie biurka powinny zadomowić się designerskie akcesoria. Najlepiej sprawdzi się biały blat emanujący świeżością, niczym czysta kartka czekająca na to, by zapełnić ją genialnymi pomysłami. Taki kącik biurowy można wzbogacić o dodatki nawiązujące do natury, jak tablica korkowa czy drewniane pojemniki na długopisy.

Styl, jak z loftu

Surowy beton, cegły, metal… to materiały, które kocha styl industrialny. Zastosowane z wyczuciem stworzą wyjątkową i całkowicie nietuzinkową aranżację. W industrialnym wnętrzu doskonale sprawdzi się kącik biurowy skąpany w czerni lub szarościach. Możemy dopełnić go akcesoriami biurowymi w industrialnym stylu, lub spróbować samodzielnie wykonać różnego rodzaju gadżety, jak pojemnik na długopisy z metalowej puszki czy podkładka pod laptop z betonowej płyty.

Aranżacja wygodnego miejsca do odrabiania lekcji nie jest trudna, a ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)

28.06.2018 - by Kasia

Ciepłe powietrze, dłuższe dni i soczyste kolory natury, jakie towarzyszą nam podczas lata, sprawiają, że mamy więcej energii (...)

22.06.2018 - by Marta

Do produkcji materiałów drewnopochodnych oraz do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła technologicznego firma Pfleiderer wykorzystuje w dużej mierze (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

15.05.2018 - by Kasia

Czy wiesz gdzie w Twoim domu jest najwięcej bakterii i wirusów? Wcale nie w toalecie! Jak pokazują badania, (...)