Wybór języka:
04.06.2018 - by Marta

Wnętrze inspirowane naturą

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ woda, związana przecież z każdym rozwiązaniem przedsiębiorstwa, ma zarówno aspekt naturalny, jak i przemysłowy. W ośrodku w Nieuwegein w Holandii odwzorowano to również w wystroju wnętrz. Wykorzystano do tego inspirowany drewnem dekor firmy Pfleiderer.

Bogata oferta przedsiębiorstwa Geberit obejmuje innowacyjne rozwiązania sanitarne, takie jak systemy prysznicowe bez brodzika, toalety myjące, spłuczki podtynkowe, armaturę bezdotykową, kompletne serie łazienkowe o wyrafinowanym wzornictwie, a także systemy instalacyjne, odpływowe i kanalizacyjne. Droga pokonywana przez wodę stanowi podstawę każdego produktu wytwarzanego przez firmę. Właśnie dlatego również rury doprowadzające wodę w holenderskim oddziale w Nieuwegein nie zostały w pełni poukrywane w ścianach. „Rury i uszczelki widać na suficie w wielu pomieszczeniach. Większość rur pokryto specjalnym sprayem, który ogranicza akustykę i nadaje im wyjątkowo industrialny wygląd” – opowiada projektantka wnętrz Simone Vloet z firmy New Purpose Amsterdam, odpowiadającej za projekt i wystrój nowych pomieszczeń. Impulsem do odświeżenia ośrodka firmy Geberit było przejęcie holenderskiego przedsiębiorstwa sanitarnego Sphinx, które jest teraz włączane w oddział w Nieuwegein.

„Pozytywny wizerunek każdego przedsiębiorstwa wymaga całkiem osobistego podejścia oraz indywidualnych, kreatywnych interpretacji” – wyjaśnia Simone Vloet. „W tym przypadku chodziło o połączenie stylu industrialnego z elementami nawiązującymi do natury”. W tym celu zaprojektowano m.in. szaro-niebieskie strefy, w których do wody nawiązują różne napisy, takie jak „aqua times” czy „water is our element”. Nowy wystrój ma się też jednak odwoływać do odpowiedzialnego obchodzenia się z przyrodą, ludźmi i społeczeństwem. Dlatego za pomocą inspirowanego drewnem dekoru Dąb Apollo Creme na laminatach Pfleiderer Duropal HPL i płytach DecoBoard P2 wizualnie włączono w wystrój kolejny produkt naturalny, aby zwrócić uwagę na stosowane przez firmę Geberit zasady zrównoważonego rozwoju. Dekor drewniany wykorzystano w projektach najróżniejszych stołów, lad, szaf, drzwi i ścian. „Po zakończeniu prac ten naturalny element będzie motywem przewodnim przewijającym się w całym budynku, odzwierciedlając zrównoważone zasady obrane przez firmę Geberit” – wyjaśnia projektantka.

Połączenie wariantów drewna z kolorami takimi jak biel, błękit i szarość odpowiada też elementom budującym wizerunek marki i pojawia się w tej postaci również w innych oddziałach, na targach i w licznych salach wystawowych.

Dekor Dąb Apollo Creme firmy Pfleiderer pełni jeszcze inną ważną funkcję. Ociepla przemysłowy charakter budynku. „Chłodne elementy wystroju wnętrza reprezentują w ten sposób kompetencje i dążenie do celu w relacjach z partnerami, klientami lub innymi gośćmi, natomiast ciepłe wariacje na temat drewna budują zaufanie i poczucie niezawodności oraz dbają o to, aby zarówno goście, jak i pracownicy dobrze się tu czuli” – mówi Simone Vloet. „Natrafiliśmy na ten dekor przez naszego dostawcę mebli. Estetyka, wykończenie, a także aspekty dotykowe tego produktu są znakomite. Tak bardzo spodobał się naszemu klientowi, że planuje on już kolejne projekty wykorzystujące rozwiązania firmy Pfleiderer”.

Celem jest przeniesienie nowego stylu na wszystkie pomieszczenia w oddziale. Remont holenderskiej placówki firmy Geberit w Nieuwegein rozpoczął się w 2016 r. Aby umożliwić jej codzienną pracę, przebudowę podzielono na wiele etapów. Zmodernizowano przy tym również koncepcję pomieszczeń – projektanci w wyważony sposób połączyli strefy otwarte i zamknięte, aby zatrzeć ostre podziały między pomieszczeniami i rozluźnić atmosferę. Obecnie w ramach wieloetapowego projektu Simone Vloet wraz z zespołem pracuje kolejno nad różnymi częściami budynku. Nowy fragment jest gotowy mniej więcej co sześć miesięcy. Dogłębna modernizacja obejmie łącznie ok. 1500 m². „Realizacja projektu nie zawsze jest prosta, tym bardziej że przedsiębiorstwo musi być w stanie normalnie pracować” – przyznaje projektantka. „Teraz przyszła na przykład kolej na firmową restaurację, co wymaga oczywiście pewnych tymczasowych zmian. W ostatecznym rozrachunku wszyscy są jednak bardzo zadowoleni z nowego wystroju – z gotowych już obszarów otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii”. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec roku.

Tekst: Jule Milbrett Zdjęcia: © New Purpose Amsterdam

(Marta)

0

 
 
  • Wnętrza 
17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)

02.07.2018 - by Kasia

Ten unikatowy system umożliwia tworzenie niezliczonych wariantów wystroju. W jego ramach dostępny jest obszerny asortyment dekorów, które można (...)

28.06.2018 - by Kasia

Ciepłe powietrze, dłuższe dni i soczyste kolory natury, jakie towarzyszą nam podczas lata, sprawiają, że mamy więcej energii (...)

18.06.2018 - by Kasia

Ściany stanowią jeden z największych elementów aranżacji wnętrza, dlatego sposób ich wykończenia powinien być zdumiewający. Pfleiderer ma na (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

28.05.2018 - by Kasia

Delikatna, nieskazitelna, śnieżnobiała. Porcelana, cieniutka odmiana ceramiki wyprodukowana po raz pierwszy w VII w., do dziś uchodzi za (...)

21.05.2018 - by Kasia

Parter stylowego hotelu Le Méridien w pobliżu Opery Wiedeńskiej zmienił się w przyjazne, ekstrawaganckie miejsce, w którym w (...)