Wybór języka:
18.01.2018 - by Marta

Kuchnia otwarta na salon - tak czy nie?

Na popularności zyskuje w ostatnich latach połączenie kuchni z salonem. Czy aby na pewno jest to praktyczne rozwiązanie? Przedstawiamy minusy oraz plusy.

Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie do każdego typu wnętrza. Ma wiele zalet, jednak jak wszystko, również i sporo wad. Zanim zdecydujemy się połączyć kuchnię z salonem, warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

W małym mieszkaniu otwarcie kuchni na salon może optycznie powiększyć przestrzeń. To dobre rozwiązanie, jeśli nie lubimy ciasnych pomieszczeń i chcemy uzyskać w salonie większe nasłonecznienie. Warto jednak pamiętać, aby do kuchni zamontować dobrej jakości okap, który zminimalizuje zapachy z gotowania. To największa wada otwartej kuchni, ponieważ woń przygotowywanych na kuchence potraw z łatwością roznosi się po całej strefie dziennej.

Zdecydowanym minusem otwartej kuchni jest to, że mamy na nią pełną widoczność. Owszem, przyjemnie jest patrzeć na wymarzoną zabudowę kuchenną, jednak wszystkie naczynia w zlewie czy bałagan na blacie będą widoczne z perspektywy salonu. Kuchnia połączona z pokojem dziennym wymaga codziennego utrzymania jej w nienagannym porządku. Rozwiązaniem, które pomoże zminimalizować tego rodzaju wadę, jest zbudowanie na granicy kuchni i pokoju półwyspu. To subtelne oddzielenie zasłoni nieco kuchenne meble, a ponadto może stanowić wygodne miejsce do spożywania posiłków. To dobra alternatywna dla stołu, jeśli nie mamy w mieszkaniu miejsca na jadalnię.

Niewątpliwą zaletą otwartej kuchni jest fakt, że kiedy w salonie czekają na nas inni domownicy możemy z nimi swobodnie rozmawiać, przygotowując jednocześnie jedzenie do podania. To bardzo wygodne rozwiązanie, również wtedy, gdy często podejmujemy gości. Podobnie w przypadku opieki nad małymi dziećmi. Kiedy mama przygotowuje w kuchni obiad, może ze spokojem doglądać dziecko bawiące się w salonie.

 

 

(Marta)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)