Wybór języka:
01.07.2017 - by Kasia

Z wybiegu na meble

Kultowy wzór pepitki to jeden z motywów, który w świecie mody cieszy się największą rozpoznawalnością. Jest niezwykle uniwersalny, łączny bowiem tradycję z nowoczesnością – doskonale odnajduje się w stylizacjach eleganckich, codziennych, sportowych, a nawet wieczorowych. Prosto z wybiegów trafił także na meble, jeszcze bardziej podkreślając swoją pozycję, tym razem w świecie designu.

Pepitka – wzór z historią

Choć wydaje się, że pepitkę rozpozna każdy – dla wielu zaskoczeniem będzie fakt, że jej historia sięga III w. n. e. Wtedy właśnie, na terenach Skandynawii, mieliśmy pierwszy raz do czynienia z materiałami tkanymi w nieco przekrzywioną, ciemno-jasną kratkę, którą możemy uznać za swoisty „prototyp” dzisiejszej pepitki. Wzór, który jest najbardziej zbliżony do współczesnego motywu, pojawił się zaś w XVII wieku na szkockich pledach.

Popularność wzoru zdecydowanie wzrosła w XX stuleciu. Pepitka święciła triumfy od lat 20. do lat 50. Warto podkreślić, że wtedy właśnie przestała być postrzegana wyłącznie przez pryzmat wzoru tekstylnego – zyskała rangę symbolu, który na myśl przywodził pożądany luksus i prawdziwą elegancję (nawet marka Dior wykorzystała ten motyw na opakowaniu perfum „Miss Dior”).

 

Meble w „psi ząb”

Czy klasyczny wzór pepitki może sprawdzić się w meblarstwie i aranżacji wnętrz? Jak najbardziej - udowadnia to dekor Pepitka Szara (F76069) Pfleiderer.

Pepitka jest wzorem spokojnym i uporządkowanym. Zaskarbiła sobie względy miłośników ponadczasowej klasyki. Między innymi dlatego firma Pfleiderer postanowiła wykorzystać jej urok również w aranżacji wnętrz. Zaproponowała dostępny na różnych nośnikach (płytach laminowanych i laminatach HPL) dekor Pepitka Szara (F76069), który jest udanym połączeniem klasycznego tekstylnego wzoru z oryginalną strukturą siatkową. Elegancki i surowy, idealnie odnajdzie się na frontach mebli, zabudowach w domach, a także w obiektach użyteczności publicznej.

Obok wnętrza, w którym króluje pepitka – nikt nie przejdzie obojętnie!

(Kasia)

0

 
 
11.06.2018 - by Marta

Oto realizowany w Polsce projekt, w ramach którego architekt Piotr Kuczia na niewielkiej powierzchni wprowadza innowacyjne, oryginalne i (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

28.05.2018 - by Kasia

Delikatna, nieskazitelna, śnieżnobiała. Porcelana, cieniutka odmiana ceramiki wyprodukowana po raz pierwszy w VII w., do dziś uchodzi za (...)

21.05.2018 - by Kasia

Parter stylowego hotelu Le Méridien w pobliżu Opery Wiedeńskiej zmienił się w przyjazne, ekstrawaganckie miejsce, w którym w (...)

15.05.2018 - by Kasia

Czy wiesz gdzie w Twoim domu jest najwięcej bakterii i wirusów? Wcale nie w toalecie! Jak pokazują badania, (...)

07.05.2018 - by Marta

Kolekcja blatów Premium Pfleiderer to rozwiązanie dla tych, którzy od materiałów wykończeniowych oczekują czegoś więcej niż wyłącznie estetyki. (...)

02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-22 kwietnia br. w (...)