Wybór języka:
20.04.2016 - by anna

Mat wraca do łask - nowe struktury Pfleiderer

Rośnie popularność "matowego trendu" w aranżacji wnętrz. Doskonale wpisują się w niego nowe struktury Pfleiderer głęboki mat XTreme Mat (XM) i Semi Mat (SM).

Po latach dominacji powierzchni wykończonych na wysoki połysk, przyszedł czas na mat i głęboki mat. Trend ten był doskonale widoczny na targach Salone del Mobile w Mediolanie, gdzie zdecydowana większość prezentowanych kolekcji wykończona była właśnie w macie. Struktury takie uważane są za bardziej naturalne i przyjazne odbiorcy niż High Gloss. Są subtelniejsze i bardziej wysmakowane. Ciepłe w odbiorze wizualnym, przyjemne w dotyku, sprzyjają relaksowi i wyciszeniu. Mało tego - zapewniają również wiele walorów funkcjonalnych, gdyż - w porównaniu do powierzchni wykończonych na połysk, uznawane są za łatwiejsze do utrzymania w czystości.Odpowiedzią na trend rosnącej popularności matów, jest wprowadzenie do oferty przez firmę Pfleiderer, dwóch nowych, unikalnych struktur powierzchni.

Mat ekstremalny

Pierwsza z nich - delikatna i aksamitna w dotyku XTreme Mat (dostępna na laminatach HPL), ze swoją innowacyjną powłoką wierzchnią utwardzaną strumieniem elektronów ma wszystkie zalety powierzchni HPL. Z tą różnicą, że oferuje unikalną - absolutnie matową i ciepłą w dotyku teksturę. Poza tym zapewnia niezrównaną intensywność koloru - szczególnie w przypadku dekorów z efektami metalicznymi. Również efekt masy perłowej prezentuje się w połączeniu z tym wykończeniem powierzchni oszałamiająco. Strukturę XTreme Mat można zastosować w przypadku każdego z gamy 300 dekorów HPL znajdujących się w ofercie Pfleiderer. 17 dekorów dostępnych jest od ręki i od 1 sztuki.

Utrzymanie w czystości powierzchni - frontów kuchennych szafek, ścian i innych elementów aranżacji pokrytych laminatem z XTreme Mat jest dziecinnie proste, nawet w przypadku zanieczyszczenia w postaci tłustych plam. Struktura ta jest całkowicie odporna na odciski palców. Charakteryzuje się higieniczną powierzchnią, dzięki czemu jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Jest odporna na popularne środki czyszczące, środki chemiczne, rozpuszczalniki i preparaty odkażające, z powodzeniem może być więc stosowana w wykończeniu wnętrz obiektów użyteczności publicznej - między innymi jako pokrycia ścian i drzwi, a także lad, barów, czy frontów mebli.
Teraz na indywidualne zamówienie klienta, firma Pfleiderer może wykonać również blaty robocze (kuchenne), w wybranych dekorach ze strukturą XTreme Mat.


Subtelność wcielona


Dla miłośników matowego wykończenia powierzchni, Pfleiderer wprowadził w tym roku do oferty płyt laminowanych ciekawą strukturę Semi Mat. Ta debiutująca na tegorocznych targach meblowych w Poznaniu propozycja, przyjęta została z dużym entuzjazmem wśród osób odwiedzających stoisko firmy. To idealny produkt, dla tych wszystkich, którzy zmęczeni są już dominacją wysokiego połysku i szukają rozwiązań bardziej stonowanych. Aksamitna w dotyku Semi Mat jest bardzo naturalna w odbiorze - subtelna i delikatna.

www.Pfleiderer.pl

(anna)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)