Wybór języka:
18.04.2016 - by anna

Biuro Komin z Pfleiderer!

Wykorzystanie materiałów Pfleiderer: meble biurowe w części open space oraz poszycie ścian, podłóg i sufitów wewnętrznej dobudówki mieszczącej sale konferencyjne i pokoje cichej pracy wykonane z płyty mfp®

BIURO KOMIN 73
LOKALIZACJA: Warszawa

PROJEKTANT: WWAA (www.wwaa.pl), Projekt Praga (www.projektpraga.pl), SuperSuper (www.supersuper.pl)

INWESTOR: WWAA, Projekt Praga, SuperSuper

Komin 73 to miejsce w warszawskim Soho Factory, w którym pracują trzy pracownie projektowe: Projekt Praga, SuperSuper i WWAA. Dawna hala fabryczna dziś służy jako biuro, ale gospodarze zachowali w dużej mierze jej surowy, industrialny charakter. Świetnie koresponduje z nim wykonana z płyty budowlanej mfp® wewnętrzna konstrukcja mieszcząca sale spotkań oraz zastosowane w części open space meble – również wykonane z mfp®.
Zmontowane z mfp® Pfleiderer kubiki różnych rozmiarów stały się elementami składowymi biurek, regałów oraz ścianek dzielących poszczególne stanowiska pracy.
Najbardziej spektakularne wrażenie robią jednak mieszczące sale konferencyjne „domki”. Prosta, geometryczna bryła pozbawiona jest zbędnych detali, a sama płyta mfp® została pozostawiona w swoim naturalnym kolorze. Stało się tak zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz „domków”.
„Dzięki mfp® udało nam się stworzyć akustycznie odizolowane przestrzenie, co bardzo pomaga nam w codziennej pracy. Płyty mfp® mają również bardzo ciekawą strukturę, nieco surową, ale znacznie przyjemniejszą niż inne płyty wiórowe. Dzięki temu nadawała się idealnie do zbudowania regałów lub ścian. Kolor płyty dobrze koresponduje z charakterem naszego biura. Płyty sprawdziły się też doskonale jako element konstrukcyjny.” – mówi Hanna Kokczyńska z SUPER SUPER.

(anna)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)