Wybór języka:
18.04.2016 - by anna

Pfleiderer ma nową siedzibę

Nowo otwarta siedziba główna Pfleiderera znajduje się w Millenium Tower IV we Wrocławiu i umożliwia połączenie działalności operacyjnej polskiej i niemieckiej części biznesu. Obecnie w nowym biurze pracuje ponad 30 osób z obu krajów, ale już wkrótce zatrudnienie wzrośnie.

Do Wrocławia przeniesiona została siedziba Pfleiderer Grajewo po połączeniu działalności operacyjnej polskiej i niemieckiej części biznesu. Nowe biuro zostało stworzone na kształt salonu wystawowego, w którym wykorzystano nasze materiały.

W styczniu 2016 roku zakończona została formalna integracja Grupy Pfleiderer. W jej efekcie powstała firma o łącznych przychodach sięgających blisko 1 mld euro (984,5 mln euro w 2015 roku). Podczas okresowej rewizji, przeprowadzonej 18 marca, podmiot wiodący Grupy, Pfleiderer Grajewo S.A., został włączony do indeksu mWIG40 Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jeden Pfleiderer oficjalnie powstał w styczniu 2016 roku. Jesteśmy teraz jedną firmą działającą na rynkach charakteryzujących się największym potencjałem wzrostu w Europie, z zakładami w Polsce i Niemczech. Poszukiwaliśmy idealnego miejsca dla naszej działalności i Wrocław okazał się najlepszym wyborem – powiedział Michael Wolff, prezes zarządu i CEO Pfleiderer Grajewo S.A. Lokalizacja nowej siedziby umożliwia szybkie dotarcie do naszych zakładów funkcjonujących w obu krajach, a także do wszystkich kluczowych klientów w całym regionie. Ponadto, będąc wiodącym centrum biznesowym w Polsce, Wrocław może pochwalić się młodymi, zmotywowanymi i utalentowanymi pracownikami, a my mamy nadzieję wykorzystać ich umiejętności w dalszym rozwoju naszej firmy.

Obecnie spółka koncentruje się na łączeniu działalności operacyjnej dawnego Segmentu Wschodniego i Zachodniego.

Podmiot wiodący, Pfleiderer Grajewo S.A., jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ale działalność prowadzona jest w obu krajach. Zarząd składa się z managerów pochodzących z Polski (2 przedstawicieli) oraz Niemiec (3 przedstawicieli), także kadra kierownicza średniego szczebla stanowi mieszankę ludzi z obu krajów.

Ta równowaga znajduje odzwierciedlenie w harmonogramie tygodniowej pracy zarządu. W typowym tygodniu spędzamy dwa dni w Polsce i dwa w Niemczech, a piąty dzień przeznaczony jest na podróże służbowe, przede wszystkim do naszych klientów – mówi Wojciech Gątkiewicz, członek zarządu i CTO Pfleiderer Grajewo S.A. Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą współpracę i pomaga w integracji kulturowej dwóch dawnych segmentów – dodaje.

Pusta przestrzeń biurowa w nowej siedzibie dała firmie Pfleiderer wyjątkowe możliwości do zaprezentowania swoich produktów. Zespół projektantów, architektów i pracowników liniowych Pfleiderera odpowiadał za połączenie typowych funkcji biura z salonem wystawowym. Końcowy efekt przewyższył oczekiwania dotyczące wnętrza – produkty firmy mają niezliczoną ilość zastosowań – meble, elementy dekoracyjne i wyposażenie biura posłużyły za przykłady, jak różne materiały mogą być razem wykorzystywane i łączone.

Nasi goście często chwalą wyjątkową atmosferę naszego biura, a pracownicy doceniają przyjazne środowisko pracy. Jednak z naszego punktu widzenia najważniejszym aspektem nowej siedziby jest to, że możemy tu pokazać klientom, jak bardzo zróżnicowana jest nasza oferta produktowa – powiedział Michael Wolff.

(anna)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)