Wybór języka:
23.04.2014 - by jek

PROP ze Studia Szpunar

Rodzina mebli z drewna bukowego, łączących cechy krzesła i komfortowego fotela z podłokietnikami to nowo powstała rodzina mebli przygotowana przez Studio Szpunar.

 

Konstrukcja mebli zawiera w sobie komponenty toczone oraz sklejkowe siedzisko i oparcie. Klasyczna sylwetka została wzbogacona o subtelnie zaznaczone elementy, wykonane tradycyjną technologią gięcia drewna. Frezowanie w płaszczyznach podłokietników eksponuje naturalny sposób łączenia drewna. Estetyczne oparcie sprzężone z wąsko umiejscowionymi oskrzyniami bocznymi nadaje lekkości formie mebla.

 

Fotel dostępny jest również w wersji wzbogaconej o tapicerkę. Częściowo tapicerowane oparcie i siedzisko oraz tapicerowany kubełek dywersyfikują poszczególne modele. Dowolność zestawiania wybarwień drewna i tapicerek nadaje meblom indywidualnego charakteru. Uniwersalna, zrównoważona forma powoduje, że rodzina PROP odnajdzie się we wnętrzach restauracji oraz kawiarni obdarzonych zarówno minimalistycznym, jak i klasycznym wystrojem. Projekt zrealizowany dla firmy Paged.

 

(jek)

Studio Szpunar powstało ze współpracy Nikodema Szpunara i Kamili Niedzwiedzkiej, absolwentów wydziału wzornictwa Warszawskiej ASP. Założone w 2012 roku na warszawskiej Pradze Studio zajmuje się realizacją projektów z szerokiego zakresu: projektowanie i rozwój produktów, krótkie serie, wdrażanie projektów na indywidualne zamówienie. Wśród realizacji są projekty dla marki Paged, Ervive czy dla agencji kreatywnych, m.in Soho Group.

 

Nikodem i Kamila eksperymentują z przedmiotem w poszukiwaniu nowych typologii, rozwiązań i komfortu. Ich projekty można było zobaczyć m. in. na wystawach: DMY w Berlinie, Tent w Londynie, Salone del Mobile w Mediolanie czy IDT Expo w Honkongu. Projektanci maja na swoim koncie liczne wyróżnienia, np. główną nagrodę Make me!, wyróżnienie w ReAct fashion show czy w konkursie meblowym marki TON.

0

 
 
  • polscy projektanci 
24.04.2014 - by jek

Współczesne interpretacje nieco zapomnianych tradycyjnych wytworów rzemieślniczych i rękodzielniczych zostaną bezpłatnie udostępnione w internecie. Zaprojektowane przez profesjonalnych designerów (...)

23.04.2014 - by jek

Rodzina mebli z drewna bukowego, łączących cechy krzesła i komfortowego fotela z podłokietnikami to nowo powstała rodzina (...)

10.04.2014 - by lena

Jeszcze tylko do końca tygodnia (13 kwietnia 2014), w ramach trwających targów designu w Mediolanie, można zwiedzać wystawę (...)

09.04.2014 - by lena

„Klejnoty” to biżuteria z makulatury. W zaprojektowanych i wykonanych przez Marzenę Krupę bransoletach, tak jak w bursztynie uwiecznione, (...)